Amazon RDS for PostgreSQL Multi-AZ Deployment z dwoma czytelnymi trybami gotowości obsługuje teraz główne aktualizacje wersji

11 września 2023

Usługa Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) PostgreSQL Multi-AZ Deployments z dwoma czytelnymi trybami gotowości obsługuje od teraz główne aktualizacje wersji.

Od dzisiaj możesz uaktualnić swój RDS for PostgreSQL Multi-AZ Deployments z dwoma czytelnymi trybami gotowości z wersji głównej 13.4 i nowszych oraz 14.5 i nowszych do 15.4 za pomocą zaledwie kilku kliknięć w konsoli zarządzania AWS.

PostgreSQL 15.4 oferuje kilka korzyści w zakresie wydajności i funkcji, które obejmują standardowe polecenie SQL „MERGE” dla warunkowych zapytań SQL, ulepszenia wydajności zarówno w przypadku sortowania w pamięci, jak i na dysku, a także obsługę dwufazowego zatwierdzania i filtrowania wierszy/kolumn na potrzeby replikacji logicznej. Wersja PostgreSQL 15 dodaje także obsługę nowego rozszerzenia pg_walinspect i kompresję po stronie serwera za pomocą Gzip, LZ4 lub Zstandard (zstd) przy użyciu pg_basebackup. Twórcy AWS zachęcają do zapoznania się z nowościami w PostgreSQL 15 i przetestowania aplikacji pod kątem kompatybilności przed aktualizacją baz danych.

Pełną listę Amazon RDS Multi-AZ z dwoma czytelnymi funkcjami gotowości w trybie regionalnym i obsługiwanymi wersjami silników znajdziesz w Podręczniku użytkownika Amazon RDS User Guide.

Dowiedz się więcej o wdrożeniach Amazon RDS Multi-AZ dzięki lekturze artykułów na blogu AWS News. Utwórz lub zaktualizuj w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS Multi-AZ z dwoma czytelnymi instancjami w trybie gotowości w konsoli zarządzania Amazon RDS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.