Amazon RDS for MySQL obsługuje teraz replikację z wielu źródeł

4 czerwca 2024

Usługa Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) for MySQL obsługuje teraz replikację z wieloma źródłami, co umożliwia skonfigurowanie wielu instancji bazy danych RDS for MySQL jako źródeł dla pojedynczej docelowej instancji bazy danych RDS for MySQL.

Replikacja wielu źródeł w RDS for MySQL umożliwia łączenie wielu fragmentów w jeden cel lub konsolidację danych w jednej instancji RDS for MySQL na potrzeby analiz lub długoterminowych kopii zapasowych.

Dla każdej docelowej instancji RDS for MySQL można skonfigurować do 15 RDS dla instancji źródłowej bazy danych MySQL. W celu skalowania odczytu można skonfigurować repliki odczytu w docelowej instancji replikacji z wieloma źródłami. Replikacja z wieloma źródłami jest dostępna w RDS dla wersji MySQL 5.7.44, 8.0.35 i nowszych. Aby dowiedzieć się więcej na temat replikacji z wielu źródeł w Amazon RDS for MySQL, zapoznaj się z Podręcznikiem użytkownika Amazon RDS for MySQL User Guide.

Możesz uruchomić nową instancję RDS for MySQL DB w konsoli zarządzania Amazon RDS lub za pomocą interfejsu CLI AWS. Aby dowiedzieć się więcej na temat cen Amazon RDS for MySQL, zapoznaj się z cennikiem.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.