Amazon RDS dla PostgreSQL obsługuje zarządzane odzyskiwanie po awarii (DR) wraz z Cross-Region Automated Backups

17 marca 2021

Już od dzisiaj Amazon RDS dla PostgreSQL obsługuje międzyregionalne automatyczne kopie zapasowe.

Ta funkcja rozszerza istniejącą już funkcjonalność tworzenia kopii zapasowych Amazon RDS, umożliwiając tym samym konfigurację automatycznej replikacji migawek systemu i dzienników transakcji z podstawowego regionu do drugiego regionu AWS.

Funkcja automatycznych kopii zapasowych między regionami Amazon RDS umożliwia odzyskiwanie po awarii najważniejszych baz danych, zapewniając tym samym możliwość przywrócenia bazy danych do danego punktu w czasie w okresie przechowywania kopii zapasowych. To umożliwia Ci szybkie wznowienie operacji w sytuacji, gdy podstawowy region AWS stanie się niedostępny.

Amazon RDS dla PostgreSQL obsługuje tę funkcję w wersjach PostgreSQL 9.6 i wyższych. Od teraz możesz korzystać z tej funkcji między us-east-1 i us-west-2, eu-central-1 i eu-west-1 oraz od ap-northeast-1 do ap-northeast-3.  

Cena obejmuje miejsce na przechowywanie migawek oraz transfer danych z migawek i dzienników transakcji. Transfer danych pomiędzy głównym regionem a drugim regionem AWS jest rozliczany na podstawie szybkości przesyłania danych w odpowiednich regionach AWS. Sprawdź cennik Amazon RDS dla PostgreSQL, aby uzyskać aktualne ceny instancji, pamięci masowej, transferu danych i dostępności regionalnej.

Amazon RDS zdecydowanie ułatwia konfigurację, obsługę, jak i skalowanie relacyjnej bazy danych w AWS. Aby dowiedzieć się więcej na temat Amazon RDS Cross-Region Automated Backups, zapoznaj się z dokumentacją na stronie Amazon RDS dla PostgreSQL.

źródło: AWS

 

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.