Amazon Elasticsearch Service zapowiada nowy, tańszy poziom pamięci masowej

28 maja 2021

Usługa Amazon Elasticsearch Service od teraz obsługuje także cold storage, w pełni zarządzany poziom pamięci masowej, który znacznie ułatwia klientom bezpieczne przechowywanie oraz analizowanie rzadko używanych danych na żądanie po znacznie niższych kosztach niż w przypadku innych warstw pamięci masowej. Płacisz tylko wtedy, kiedy ich potrzebujesz. Cold storage umożliwia Ci na przechowywanie dowolnej ilości danych w domenie usługi Amazon Elasticsearch Service przy jednoczesnym obniżeniu kosztu 1 GB do ceny bliskiej Amazon S3.

W oparciu o wymagania dotyczące przechowywania danych, opóźnienia zapytań i wymagań budżetowych możesz wybierać z opcji przechowywania hot, cold storage lub UltraWarm. Oddzielając zasoby obliczeniowe od pamięci masowej, cold storage umożliwia odłączenie historycznych lub rzadko używanych danych i pomoc w znacznym obniżeniu kosztów przechowywania danych. Cold Storage umożliwia efektywne kosztowo rozszerzenie danych, które możesz przeanalizować w usłudze Amazon Elasticsearch, i uzyskanie cennych informacji na temat danych, które wcześniej mogły zostać usunięte lub zarchiwizowane.

Cold storage opiera się na UltraWarm, który zapewnia wyspecjalizowane węzły przechowujące dane w Amazon S3 i wykorzystuje wyrafinowane rozwiązanie buforowania w celu zapewnienia interaktywnych wrażeń. Wraz z cold storage możesz teraz odłączać indeksy od UltraWarm, kiedy nie są one używane i zwolnić zasoby obliczeniowe, aby obniżyć koszty. Aby uzyskać zapytanie, indeksy muszą być dołączone do węzłów UltraWarm domeny Amazon Elasticsearch Service. Łatwe w użyciu interfejsy API i Kibana umożliwiają Ci odkrywanie i selektywne dołączanie danych w ciągu kilku sekund. Po podłączeniu zapytania zasilane są przez węzły UltraWarm i oferują taką samą wydajność, jak w przypadku innych danych. Dodatkowo zasady zarządzania stanem indeksu mogą służyć do automatyzacji cyklu życia danych we wszystkich warstwach magazynu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat konfigurowania i korzystania z cold storage, zapoznaj się z dokumentacją. Aby uzyskać więcej informacji na temat kosztów, odwiedź stronę z cenami usług.

Cold storage od teraz jest dostępne dla wszystkich domen usługi Amazon Elasticsearch Service w wersji 7.9 lub nowszej w 25 regionach na całym świecie: wschodniej części USA (Północna Wirginia, Ohio), zachodniej części USA (Oregon, Północna Karolina), AWS GovCloud (US-Gov-Wschód, US-Gov-Zachód), Kanadzie, Południowej Ameryce (Sao Paulo), RPA (Cape Town), Środkowym Wschodzie (Bahrajn), Europie (Irlandia, Londyn, Frankfurt, Paryż, Sztokholm, Milan) Azji Pacyficznej (Singapur, Sydney, Tokio, Osaka, Seul, Bombaj, Honk Kong), Chinach (Pekin – obsługiwane przez Sinnet, Ningxia – obsługiwane prze NWCD). Więcej informacji na temat dostępności usługi Amazon Elasticsearch znajdziesz w tabeli regionów AWS.

Case Studies
Referencje

Hostersi zrealizowali usługi konsultingowe z zakresu doboru odpowiedniej bazy danych w Amazon Web Services oraz pomyślnie przeprowadzili migrację bazy danych MySQL do Amazon Aurora. 

Tomasz Ślązok
CTO Landingi
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.