Amazon EKS przedstawia szczegółowe informacje na temat aktualizacji

20 grudnia 2023

Dzisiaj Amazon EKS ogłasza ogólną dostępność informacji o aktualizacjach – nowej funkcji, która wyświetla szczegółowe informacje na temat problemów, które mogą mieć wpływ na możliwość pomyślnego uaktualnienia klastra do nowszych wersji Kubernetes.

Informacje o aktualizacjach opierają się na najlepszych praktykach poznanych przez firmę EKS podczas zarządzania setkami tysięcy klastrów Kubernetes. Możesz użyć interfejsów API i konsoli EKS, aby w dowolnym momencie sprawdzić, czy w Twoim środowisku występują problemy z gotowością do aktualizacji w odniesieniu do wszystkich przyszłych wersji Kubernetes obsługiwanych przez EKS.

Kubernetes to szybko rozwijający się projekt open source z 3 wydaniami rocznie, dzięki czemu aktualizacje są rutynową częścią działania klastrów Kubernetes. Informacje o aktualizacjach EKS automatycznie skanują klastry pod kątem listy potencjalnych problemów mających wpływ na aktualizację wersji Kubernetes. EKS okresowo aktualizuje listę wglądów do wykonania na podstawie ocen zmian w projekcie Kubernetes, a także zmian wprowadzanych w usłudze EKS wraz z nowymi wersjami. EKS Upgrade Insights ujawnia problemy i dostarcza zalecenia dotyczące środków zaradczych, przyspieszając proces testowania i weryfikacji aktualizacji do nowszych wersji Kubernetes.

Informacje o statusie aktualizacji EKS można przeglądać od dzisiaj dla wszystkich klastrów EKS we wszystkich regionach AWS, z wyjątkiem regionów AWS GovCloud (USA), regionu Chin (Pekin, obsługiwany przez Sinnet) i regionu Chin (Ningxia, obsługiwany przez NWCD). Aby rozpocząć działania, zapoznaj się z dokumentacją EKS. Więcej informacji na temat tej funkcji można znaleźć w artykule na blogu AWS dotyczącym premiery.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.