Amazon EKS i EKS Distro od teraz obsługują Kubernetes w wersji 1.19

22 lutego 2021

Kubernetes, dzięki częstemu pojawianiu się nowych funkcji i regularnej naprawie błędów, rozwija się bardzo szybko.

Najważniejsze punkty nowej wersji Kubernetes 1.19 to przede wszystkim Ingress API i Pod Topology Spread, osiągające stabilny status, domyślnie włączone EndpointSlices oraz niezmienne Secrets i ConfigMaps. Dowiedz się więcej o wersji 1.19 Kubernetes w informacjach o projekcie Kubernetes.

Dowiedz się więcej na temat wersji Kubernetes dostępnych dla obciążeń produkcyjnych w usłudze Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) oraz o tym, jak zaktualizować klaster do wersji 1.19 w dokumentacji EKS. Wersje Amazon EKS Distro Kubernetes 1.19 są dostępne poprzez ECR Public Gallery i GitHub.

Uwaga dotycząca obsługi wersji 1.15

Amazon EKS zapewnia wsparcie dla co najmniej 4 wersji Kubernetes w dowolnym momencie. Kubernetes 1.15, 1.16, 1.17, 1.18 i 1.19 są w pełni obsługiwane przez EKS, a nowe klastry można uruchamiać przy użyciu dowolnej z powyższych wersji. Jednak biorąc pod uwagę kwartalny cykl wydawniczy Kubernetes, to bardzo istotne, aby wszyscy klienci posiadali stały plan aktualizacji.

Wersja 1.15 Kubernetes nie będzie więcej obsługiwana od 3 maja 2021. Od tego dnia nie będziesz już w stanie tworzyć nowych klastrów w wersji 1.15, a wszystkie istniejące klastry EKS z Kubernetes z wersji 1.15 zostaną ostatecznie zaktualizowane do najnowszej dostępnej wersji platformy Kubernetes 1.16.

Klientom zaleca się aktualizację istniejących klastrów 1.15 oraz węzłów roboczych do wersji 1.16 tak szybko, jak to możliwe. Dowiedz się więcej na temat zasad cyklu życia wersji EKS z dokumentacji.

źródło: AWS

 

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.