Amazon ECS poprawia czas reakcji monitorowania wdrażania usług Amazon ECS

10 czerwca 2024

Usługa Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS) usprawniła monitorowanie wdrażania usług Amazon ECS, umożliwiając szybsze wykrywanie i wycofywanie nieprawidłowych zmian w aplikacjach wdrożonych jako usługi Amazon ECS.

Automatyczny wyłącznik wdrożeniowy to funkcja Amazon ECS, która umożliwia monitorowanie niepowodzeń uruchamiania zadań i sprawdzania stanu, które wskazują, że wdrożenie nie osiągnie stanu stabilnego, i wycofywanie takich wdrożeń. Gdy liczba kolejnych awarii przekroczy próg (określony na podstawie żądanej liczby usług), automatyczny wyłącznik wdrożeniowy oznacza wdrożenie jako zakończone niepowodzeniem i opcjonalnie przywraca usługę do poprzedniego prawidłowego wdrożenia. W tej wersji Amazon ECS obniżył minimalny próg awarii wyłącznika instalacyjnego dla usług obejmujących mniej niż 20 zadań. Na przykład próg awarii dla usługi z 3 zadaniami wynosi teraz 3 (wcześniej 10). Oznacza to, że wyłącznik wdrożeniowy szybciej wykrywa i wycofuje nieudane wdrożenia, poprawiając odporność aplikacji i umożliwiając szybsze identyfikowanie błędnych zmian w kodzie i tym samym reagowanie na nie.

To ulepszenie jest już dziś automatycznie dostępne dla wszystkich usług Amazon ECS, które korzystają z wyłącznika instalacyjnego, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian. Wyłącznik instalacyjny jest dostępny we wszystkich regionach AWS. Aby dowiedzieć się więcej na temat wyłącznika instalacyjnego, sprawdź dokumentację AWS.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.