Amazon EC2 od teraz obsługuje rozruch UEFI podczas migracji wirtualnych maszyn do EC2

15 kwietnia 2021

Amazon EC2 od teraz obsługuje uruchamianie Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) w trakcie migracji wirtualnych maszyn z lokalnego do EC2, bez konieczności konwertowania ich do Legacy BIOS.

UEFI jest nowoczesnym oprogramowaniem układowym, które inicjuje Twój system operacyjny.

Do tej pory maszyny wirtualne, które migrowały do EC2, wymagały konwersji z UEFI do Legacy Bios. Obecnie możesz korzystać z usług migracji, takich jak CloudEndure Migration, oferowanych przez AWS, i nadal korzystać z UEFI na swoich instancjach EC2.

Uruchamianie UEFI jest obsługiwane przez większość typów instancji EC2 opartych na procesorach Intel i AMD. Rozruch UEFI jest dostępny we wszystkich regionach AWS i AWS GovCloud (USA).

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania z rozruchu UEFI, zapoznaj się z dokumentacją rozruchu UEFI. Więcej informacji na temat migracji maszyn wirtualnych, opartych na UEFI przy użyciu migracji CloudEndure Migration, znajdziesz w dokumentacji CloudEndure.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.