Amazon EC2 dodaje nową właściwość AMI do oznaczania przestarzałych AMI

19 lipca 2021

Od teraz możesz określić nową właściwość o nazwie „DeprecationTime” w swoim Amazon Machine Images (AMI), aby wskazać, kiedy AMI stanie się nieaktualne.

Do tej pory właściciele AMI zmieniali jego nazwę lub opis, aby wskazać, że AMI jest nieaktualny. Od teraz możesz jasno określić, kiedy AMI stanie się przestarzały, wykorzystując do tego atrybut „DeprecationTime”. AMI staje się nieaktualne, kiedy DeprecationTime zostaje osiągnięty. Kiedy AMI staje się nieaktualne, domyślnie nigdy więcej nie pojawi się w wywołaniach interfejsu API DescribeImages. Do tej pory można było jedynie wyrejestrować AMI, aby usunąć go z obiegu, jednak to uniemożliwiłoby przyszłe uruchomienia instancji dla użytkowników AMI. Użytkownicy przestarzałego AMI mogą nadal uruchamiać instancje przy użyciu jego identyfikatora.

Aby użyć tej funkcji, właściciele AMI mogą ustawić DeprecationTime poprzez interfejs API EnableImageDeprecation. Użytkownicy mogą wyświetlać właściwość DeprecationTime dla AMI za pomocą wywołania interfejsu API DescribeImages.

Ta funkcja jest dostępna we wszystkich regionach AWS. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z właściwą dokumentacją.

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.