Amazon EC2 dodaje nową właściwość AMI do oznaczania przestarzałych AMI

19 lipca 2021

Od teraz możesz określić nową właściwość o nazwie „DeprecationTime” w swoim Amazon Machine Images (AMI), aby wskazać, kiedy AMI stanie się nieaktualne.

Do tej pory właściciele AMI zmieniali jego nazwę lub opis, aby wskazać, że AMI jest nieaktualny. Od teraz możesz jasno określić, kiedy AMI stanie się przestarzały, wykorzystując do tego atrybut „DeprecationTime”. AMI staje się nieaktualne, kiedy DeprecationTime zostaje osiągnięty. Kiedy AMI staje się nieaktualne, domyślnie nigdy więcej nie pojawi się w wywołaniach interfejsu API DescribeImages. Do tej pory można było jedynie wyrejestrować AMI, aby usunąć go z obiegu, jednak to uniemożliwiłoby przyszłe uruchomienia instancji dla użytkowników AMI. Użytkownicy przestarzałego AMI mogą nadal uruchamiać instancje przy użyciu jego identyfikatora.

Aby użyć tej funkcji, właściciele AMI mogą ustawić DeprecationTime poprzez interfejs API EnableImageDeprecation. Użytkownicy mogą wyświetlać właściwość DeprecationTime dla AMI za pomocą wywołania interfejsu API DescribeImages.

Ta funkcja jest dostępna we wszystkich regionach AWS. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z właściwą dokumentacją.

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.