Amazon EBS zapowiada wskaźniki CloudWatch z jednominutową dokładnością dla wszystkich typów wolumenów EBS

8 lutego 2021

Twórcy z radością ogłaszają, że wszystkie typy wolumenów Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS) otrzymują teraz wskaźniki CloudWatch z jednominutową dokładnością, bez dodatkowych kosztów.

Możesz korzystać ze wskaźników CloudWatch w celu monitorowania wydajności i stanu swoich wolumenów Amazon EBS. Ponadto możesz wykorzystać alarmy CloudWatch do automatycznego wykonywania działań lub wysyłać tematy SNS na podstawie CloudWatch Metrics.

W przeszłości jedynie wolumeny io2 oraz io1 otrzymywały wskaźniki CloudWatch z dokładnością do 1 minuty. Inne typy wolumenów Amazon EBS otrzymywały wskaźniki CloudWatch z 5-minutową szczegółowością. Wraz z tą zapowiedzią wszystkie typy wolumenów Amazon EBS (io2, io1, gp3, gp2, st1, sc1 i standard) otrzymają jednominutową dokładność we wszystkich wskaźnikach CloudWatch, bez dodatkowych kosztów. Ta zmiana pozwala na bardziej terminowe monitorowanie wolumenów EBS. Na przykład możesz użyć wskaźnika BurstBalance CloudWatch, aby monitorować, jaki procent kredytów burst pozostaje na wolumenie gp2. W połączeniu z alarmami CloudWatch możesz wysłać alarm jako SNS Topic w momencie, gdy balans osiągnie ustalony próg. Do tej pory monitorowanie i alarmowanie było możliwe tylko raz na 5 minut.

Ze swojej strony nie musisz podejmować żadnej akcji, aby zacząć korzystać ze wskaźników CloudWatch z jednominutową dokładnością. Są dostępne automatycznie dla wszystkich istniejących wolumenów Amazon EBS i każdego wolumenu, jaki stworzysz. Aby dowiedzieć się więcej o wskaźnikach Amazon EBS CloudWatch, zapoznaj się z dokumentacją.

źródło: https://aws.amazon.com/

Case Studies
Referencje

Hostersi odpowiadali za migrację naszej platformy Nsflow do środowiska Amazon Web Services, opartego na klastrach Kubernetes. Proces został przeprowadzony z zachowaniem pryncypiów CI/CD, zapewniających sprawną migrację. Współpracę z Hostersami oceniamy wysoko, ze szczególnym naciskiem na profesjonalizm, elastyczność i zaangażowanie osób biorących udział w procesie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i polecamy firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera, o rozbudowanych kompetencjach w obszarze AWS i Kubernetes.

Tomasz Kowalczyk
CEO NeuroSYS Sp. z o.o.
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.