Amazon CloudWatch Application Insights od teraz obsługuje monitorowanie kontenerów

2 czerwca 2021

Od teraz w łatwy sposób możesz skonfigurować monitorowanie, alarmy i pulpity Twoich aplikacji wdrożonych w Amazon Elastic Container Service (ECS), Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) i Kubernetes na kontenerach EC2 działających w AWS dzięki CloudWatch Application Insights.

CloudWatch Application Insights jest funkcją, która pomaga klientom monitorować i rozwiązywać problemy z ich aplikacjami korporacyjnymi działającymi na zasobach AWS. Nowa funkcja dodaje opcje warstwy monitorowania do przechwytywania metryk, telemetrii i dzienników w celu monitorowania dobrej kondycji aplikacji działających w kontenerach w AWS.

Wraz z dodaniem obciążeń kontenerów, klienci od teraz mają łatwą ścieżkę konfiguracji i zarządzania monitorowaniem aplikacji wraz z usługą kontenera i klastrem kontenerów, w ramach którego działa aplikacja. Application Insights będzie przetwarzać dzienniki i metryki CloudWatch, oprócz tych zebranych z Container Insights, dla ECS, EKS i Kubernetes w EC2, raportować o stanie pamięci, procesora i kontenerów, w tym metryki węzłów i podów. Application Insights będzie nie tylko automatycznie konfigurować optymalne metryki, telemetrię i alarmy dla typu aplikacji jak .NET, Java lub SQL Server, ale także przeanalizuje i zgłosi pojawiające się problemy, dostarczając raporty z analiz i zalecane działania naprawcze dla wykrytych problemów.

Amazon CloudWatch Application Insights zapewnia automatyczną konfigurację obserwowalności aplikacji korporacyjnych i podstawowych zasobów AWS, a dostęp do niej można uzyskać poprzez menu Ustawienia w CloudWatch. Korzystaj z Amazon CloudWatch Automatic Dashboards, aby wizualizować szczegóły problemów, przyspieszyć ich rozwiązywanie i pomóc w skróceniu średniego czasu rozwiązania. Amazon CloudWatch Application Insights jest dostępna we wszystkich regionach AWS bez dodatkowych opłat. Możesz ponieść opłaty za monitorowanie zasobów skonfigurowanych w Amazon CloudWatch. Aby dowiedzieć się więcej o Amazon CloudWatch Application Insights, zapoznaj się z dokumentacją.

 

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Hostersi zrealizowali usługi konsultingowe z zakresu doboru odpowiedniej bazy danych w Amazon Web Services oraz pomyślnie przeprowadzili migrację bazy danych MySQL do Amazon Aurora. 

Tomasz Ślązok
CTO Landingi
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.