Amazon Aurora obsługuje PostgreSQL 12

9 lutego 2021

Amazon Aurora z kompatybilnością PostgreSQL od teraz obsługuje główną wersję 12.

PostgreSQL 12 zapewnia lepsze zarządzanie, ulepszone możliwości partycjonowania, a także możliwość wykonywania zapytań o ścieżki JSON zgodnie ze specyfikacjami SQL/JSON. Oprócz tego umożliwia niedeterministyczne zestawienia, które obsługują porównania nierozróżniające wielkości liter i akcentów dla zestawień dostarczonych przez ICU, statystyki dla ulepszonych planów zapytań, tworzenie generowanych kolumn, które obliczają wartości za pomocą wyrażenia i wiele dodatkowych funkcji.

To wydanie aktualizuje również rozszerzenia, w tym: Address_standardizer, Address_standardizer_data_us, Amcheck, Citext, Hll, Hstore, Ip4r, Pg_repack, Pg_stat_statements, Pgaudit, Pglogical, Pgrouting, Plv8, Postgis, Postgis_tiger_geocoder, Postgis_topology. Możesz sprawdzić listę wszystkich rozszerzeń PostgreSQL obsługiwanych przez Aurora PostgreSQL w Przewodniku Użytkownika AWS.

Aby móc korzystać z nowej wersji, utwórz nową instancję bazy danych Amazon Aurora PostgreSQL jedynie za pomocą kilku kliknięć w Amazon RDS Management Console. Możesz także użyć funkcji uaktualnienia w miejscu, aby zminimalizować przestoje w trakcie uaktualniania. Zapoznaj się z dokumentacją Aurory, aby dowiedzieć się więcej. PostgreSQL 12 jest dostępny we wszystkich regionach obsługiwanych przez Amazon Aurora PostgreSQL.

Amazon Aurora łączy w sobie wydajność i dostępność wysokiej klasy komercyjnych baz danych z prostotą i opłacalnością baz danych typu open source. To gwarantuje do trzech razy lepszą wydajność niż typowa baza danych PostgreSQL, a także zwiększoną skalowalność, trwałość i bezpieczeństwo. W celu uzyskania dodatkowych informacji odwiedź stronę produktową Amazon Aurora. Aby rozpocząć korzystanie z Amazon Aurora PostgreSQL, rzuć okiem na stronę wprowadzającą. Sprawdź ten post na blogu AWS Database, aby dowiedzieć się więcej o funkcjonalności nowego PostgreSQL.

źródło: https://aws.amazon.com/

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.